A nádszövet betétes thonet székeknél megkülönböztetünk kézi fonású és nútos befogatású székeket.
A kézi fonású szék keretében lyukak vannak, ezekbe a lyukakba vannak beleszőve a székfonó szálak. A keret színén nincs, de alul lehet körbe mélyedés, nút, ahol a szálakat eltisztázzák.
Az ilyen fonott thonet széket, ha statikailag bírja, át lehet alakítani nútos befogatású székké. Ehhez marófej segítségével kell a keretbe bemarni egy nútot felülről, vagyis egy mélyedést, amibe aztán peddignád segítségével már be lehet szorítani és ragasztani a thonet anyagot.
A kérdés az, hogy lehet-e ugyanezzel a technológiával lemezes ülőfelületű széket átalakítani nádszövetesbe?
A lemezes ülőfelületű szék kerete máshogy van kialakítva, mivel nem egy vékony nádszövet van ráerősítve, hanem egy vastagabb falemez. Ahogy a kerezstmteszeti képen (keresztmetszeti kép) is látszik. Ha ezt a lemezt kivesszük, akkor az ülőfelület keretébe két helyre lehetne nútot bemarni.
Az egyik lehetőség, hogy a keret legszélébe marunk egy mélyedést és oda szorítjuk be peddignáddal a thonet anyagot. Ha így erősítjük oda a nádszövetet, akkor nagy valószínűséggel el fog szakadni az anyag, mivel nyomás hatására ráfeszül a korábban kimart mélyedésre.
A másik lehetőség, hogy a már meglévő mélyedésbe marunk nútot, majd oda szorítjuk be a thonet anyagot. Ez kivitelezhető, viszont kényelmetlen lesz a szék, mivel az ülőfelület körüli keret sokkal feljebb lesz, mint maga az ülőke.
Vagyis sajnos egyik sem nyújt megfelelő megoldást, így nem lehet a lemezes ülőfelületű thonet széket nádszövetesbe átfordítani.